Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Producenci


Sklep z nożami do rzucania. Poznaj nasze propozycje!

Nóż dla osób zarówno początkujących jak i prawdziwych profesjonalistów. Klinga z rękojeścią wykonane ze stali 420. W komplecie pokrowiec skórzany. Ze względu na swoje zastosowanie, noże do rzucania cechuje wyjątkowa konstrukcja. Opływowy kształt i świetne wyważenie to nie wszystko, ważnym aspektem jest również zastosowanie dobrej, wytrzymałej stali. Od wielu lat rzucanie nożem staje się coraz bardziej popularnym sportem, stąd też oferujemy gamę ostrzy o różnych typach i wagach, by każdy mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i profesjonalista. Konstrukcja części noży czyni z nich dobrych kandydatów na EDC. Warto również pamiętać, że nie tylko noże nadają się do rzucania. Wzorem średniowiecznych Franków, miotać można także toporkiem, stąd ich szeroki wybór w naszym asortymencie. Również ta dyscyplina przybiera na popularności, a liczba jej miłośników rośnie z dnia na dzień. Poznaj ofertę naszego sklepu. Zachęcamy do zakupów!

Noże do rzucania - sklep internetowy

Ćwiczysz swoją zręczność oraz celność? Na pewno zainteresują Cię więc noże do rzucania, które wzmocnią Twoją koordynację ruchową oraz zwinność, dostarczając Ci przy tym frajdy! Na co zwrócić uwagę przy doborze noży do rzucania? Nasz sklep z nożami cieszy się dużym powodzeniem i zaufaniem klientów, dlatego mamy dla Ciebie kilka porad w tej kwestii.


Znaleziono 6 produktów
Sortuj wg

Zalety i właściwości noży do rzucania

Noże do rzucania cechują się wyjątkową konstrukcją, ze względu na swoje zastosowanie. Mają opływowy kształt i świetne wyważenie. Jednak to nie wszystko! W nożach tego typu stosuje się zazwyczaj dobrą i wytrzymałą stal nierdzewną oraz stal sprężynującą. Cóż, rzucanie nożem od wielu lat staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową, tak więc na rynku pojawia się coraz więcej noży w różnych typach, wagach, kolorach i wzorach. Nóż do rzucania powinien być wytrzymały przynajmniej do tego stopnia, żeby nie pękał przy upadku czy uderzeniu w twardą powierzchnię. Najczęściej, nóż sprzedawany jest zarówno pojedynczo, jak i jest dostępny w zestawie. Zwróć też uwagę na to, czy komplet sprzedawany jest razem z wielofunkcyjnym pokrowcem czy też nie. Cena takiego modelu to od około 100 do 500 zł.

Noże do rzucania - sklep internetowy

Istotne właściwości noży do rzucania, którymi warto się kierować przy ich zakupie: decydując się na kupno takiego rodzaju noża, koniecznie odwiedź dobry sklep z nożami do rzucania, zajmujący się sprzedażą profesjonalnego sprzętu. Cena będzie zależna od tego, jak wykonane są noże i co załączone zostało do zestawu. Pamiętaj, że ostrze powinno być wykonane z dobrej gatunkowo stali, która będzie odporna na korozję. Świetnie, jeżeli dodatkowo będzie ono posiadało ząbki ułatwiające wbijanie się na przykład w drzewo. Rękojeść noża powinna być natomiast wykonana z antypoślizgowego materiału, zapewniającego bezpieczne korzystnie.

Nóż do rzucania - cena

Zwróć uwagę na to, czy w chwycie i głowni znajdują się otwory odciążające konstrukcję – to sprawi, że będziesz nimi łatwo i precyzyjnie rzucać! Profesjonalny nóż do rzucania powinien mieć przede wszystkim doskonałe właściwości aerodynamiczne i nie posiadać typowej krawędzi tnącej! Nie jest ona bowiem niezbędna, aby nóż dobrze wbijał się po rzucie. Najważniejsze jest odpowiednie wyważenie oraz… czubek. Jeżeli zdecydujesz się na stal, która nie jest nierdzewna, konserwuj ją oliwą lub olejem po to, by uniknąć korozji. Jednak co najważniejsze – trenując rzucanie nożami zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie swoim oraz osób postronnych!