Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Rodzaje obosiecznych noży myśliwskich

Obosieczne modele cechuje niesamowita zdolność penetracyjna oraz najwyższa jakość. To wysokiej jakości noże myśliwskie, bogato zdobione oraz taktyczne. A do tego niezwykle ostre, wytrzymałe. Dla myśliwych to najbardziej przydatne noże do skórowania i patroszenia. Wybór dobrego noża nie jest prosty. Niemniej jednak odpowiednia głownia, potocznie zwana ostrzem decyduje o walorach użytkowych noża, zatem najlepiej, aby była obusieczna. Oferujemy najlepsze marki produkujące niezawodne noże. Zachęcamy do sprawdzenia oferty!

Obosieczny nóż myśliwski

Noże myśliwskie znajdują zastosowanie przede wszystkim na polowaniu, ale również przydadzą się nam do samoobrony. Taki nóż skutecznie patroszy zwierzynę, a także nadaje się do skórowania. Nic więc dziwnego, że jest tak często kupowany przez myśliwych.

Charakterystyka

Zastanawiasz się, jaki nóż myśliwski posiada obosieczną głownię? Koniecznie zapoznaj się z rodzajem noża myśliwskiego dagger, zwanym powszechnie sztyletem. Posiadamy i taki w naszym asortymencie. Cieszy się on dużą popularnością wśród myśliwych. Obosieczne noże to najbardziej niezawodne akcesorium myśliwskie, dlatego warto postawić właśnie na nie.

Obosieczny nóż myśliwski charakteryzuje się symetrycznym profilem, gdzie oś symetrii jest bardzo mocno i wyraźnie zarysowana. Krzywizna grzbietu oraz brzucha noża jest identyczna, tworząc pióro symetrycznie obosieczne, gdzie sztych jest ułożony centralnie. Na całej długości głowni zaostrzone są z kolei dwie krawędzie tnące. Dzięki temu, ten obosieczny nóż idealnie nadaje się do walki wręcz. Cóż, posiada niepodważalne właściwości przebijające, zatem będzie świetny do samoobrony w lesie.

Obosieczny nóż myśliwski - zalety

Zaletą tego typu noża jest zdecydowanie jego zdolność penetracyjna oraz możliwość wykorzystywania obosieczności w starciu z atakującą zwierzyną. Obosieczny nóż z całą pewnością będzie niezastąpionym elementem wyposażenia Twojego plecaka - w szczególności, jeżeli wybierasz się na samotne polowanie. Przyda się również na amatorskim polowaniu, jak i doświadczonemu myśliwemu.