Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Przydatność noża myśliwskiego

Czy warto wyposażyć się w ten nóż? Oczywiście, że tak! Noże składane to must have każdego poszukiwacza przygód. Takim nożem jest chociażby składany… scyzoryk! Dodatkowo, możesz wybrać nóż, który będzie posiadał wiele innych funkcji, jak: dodatkowe ostrze, nożyczki czy otwieracz. Składane noże są zatem przydatne w wielu nietypowych sytuacjach – nie tylko przy oprawianiu zwierzyny, ale i naostrzenia drewna na ognisko czy nawet… obrania jedzenia i przygotowania posiłku w leśnym gąszczu! Oprócz wymienionych wyżej właściwości, nóż myśliwski składany może również ciąć liny, izolację kabli, ale też sprawdzi się jako idealny kompan podczas wycieczki na ryby, kiedy planujesz biwakowanie nad wodą. Mały rozmiar nie sprawi Tobie problemu z przechowywaniem, a szerokie zastosowanie noża z całą pewnością przemówi za jego zakupem.

Składane noże myśliwskie

Jednym z rodzajów noży myśliwskich jest nóż składany, czyli tak zwany folder. W zależności od wielkości a także przeznaczenia możemy wyróżnić noże składane EDC, noże taktyczne a także kilka innych gatunków używanych w zależności od potrzeb - na przykład eleganckie noże garniturowe czy też tak piękne, że nie można ich inaczej nazwać niż szufladowymi, gdyż jedynym dobrym dla nich miejscem jest szuflada kolekcjonera. Często noże składane nazywane są też scyzorykami szwajcarskimi, jednak nie jest to najlepsza nazwa dla nich i poświęcona jest im osobna kategoria.

Nóż myśliwski składany

Jeżeli szukasz poręcznego i praktycznego noża myśliwskiego, z pewnością zainteresuje Cię jeden z najbardziej popularnych noży na całym świecie – mianowicie, nóż składany. Nóż myśliwski składany jest bronią bardzo poręczną, którą łatwo jest schować do kieszeni myśliwskich spodni czy kurtki. Zazwyczaj spotkać można noże w pełni składane, półautomatyczne oraz tzw. „sprężynowce”. Ten rodzaj nadaje się w szczególności do patroszenia bądź filetowania upolowanej zwierzyny, choć ich przeznaczenie jest naprawdę rozmaite – od wypraw taktycznych, rekreacyjnych, po grzybobranie i wędkowanie.

Noże składane myśliwskie - oferta

Co ważne, składane noże myśliwskie tego typu nie są drogie – nawet te z najbardziej przyzwoitej stali. Ich zaletą jest niewątpliwie niewielki rozmiar oraz bezpieczeństwo przechowywania, jakie zapewnia mechanizm składania. Dobry nóż powinien być odporny na wszelakie uszkodzenia mechaniczne i posiadać gładkie ostrze o jednolitej krawędzi – to zagwarantuje precyzję cięcia. Nóż tego rodzaju powinien również dobrze leżeć w dłoni – tak więc, odpowiednio wyprofilowana rękojeść jest w tym przypadku niezwykle istotna. Świetnie, jeżeli dodatkowo będzie posiadał on na obudowie niewielki otwór, o kolistym kształcie. Dzięki niemu, zawiesisz składany nóż na lince bądź smyczy i na pewno go nie zgubisz!