Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Oferta noży składanych ratowniczych

Noże ratunkowe dostępne na rynku posiadają ostrza ząbkowane, tępo zakończone głownie bądź szlify ostrza, które zakrzywione są do wewnątrz. Od Ciebie zależy jaki rodzaj ostrza będzie odpowiedni do użytku. Nieistotne, jakie ostrze wybierzesz, gdyż każde ma podobne zastosowanie w tym przypadku. Ważne jest jednak, żeby mieć w samochodzie chociaż jeden z takich wysoce przydatnych noży ratowniczych – dzięki niemu, możesz ocalić bowiem nie tylko swoje życie, lecz także życie innych!

Składane noże ratownicze

Nóż ratowniczy jest niezbędny wszędzie tam, gdzie dochodzi do wypadku samochodowego bądź innej katastrofy spowodowanej przez człowieka. Czy jesteś zupełnie pewien tego, że wcale nie jest on i nie będzie nigdy Tobie potrzebny? Czym wyróżnia się nóż ratowniczy spośród innych noży?

Składane noże ratownicze - krótka charakterystyka

Składane noże ratownicze służą w pierwszej linii do uwalniania ofiary w sposób bezpieczny i sprawny. Polecany jest w szczególności takim osobom, jak pracujący strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, a także wszyscy kierowcy. Warto jest mieć przynajmniej w schowku auta chociażby jeden rodzaj takiego noża ratowniczego, będący praktycznym i przydatnym narzędziem – takie są chociażby noże składane ratownicze z naszej sklepowej oferty. Powinieneś spojrzeć zatem na nóż tego typu zupełnie tak, jak na przykład na gaśnicę w samochodzie – nie powinno jej u Ciebie zabraknąć, bez względu na przepisy. Profesjonalny nóż ratowniczy powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, a także charakteryzować się wytrzymałością, odpornością na korozję i długo utrzymywać ostrość swojego czubka. Nóż ten wyróżnia się przede wszystkim doskonałym ostrzem do cięcia pasów, lin lub odzieży.

Noże składane ratownicze

Jaki nóż należy zatem wybrać, stosując się do powyższych rad? Warto rozglądnąć się za takim modelem, który będzie wyposażony dodatkowo w płaski śrubokręt oraz zbijak do szyb – nigdy nie wiemy bowiem, w jakim przypadku nóż tego typu może się przydać! Świetnie będzie, jeśli noże składane ratownicze posiadają klips do przenoszenia tego narzędzia. Dzięki temu, z łatwością przymocujesz go do swojego paska, odzieży, ekwipunku bądź wyposażenia samochodu. Ważne jest także, żeby nóż ratowniczy posiadał antypoślizgową fakturę – zapewnisz tym samym bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i ratowanej przez Ciebie osobie! Świetnie, jeżeli zdecydujesz się na narzędzie o charakterystycznym kolorze, na przykład neonowym – taki nóż łatwiej będzie znaleźć w schowku lub w sytuacji, gdy wypadnie Ci z ręki.