Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Zalety małego noża składanego

Zalet, jakie posiadają kieszonkowe noże składane jest wiele, ale z pewnością każda z konstrukcji wyróżnia się kompaktowym rozmiarem. Tego typu nóż bez problemu znajdzie miejsce w kieszeni kurtki, czy spodni. Ponadto konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, by po złożeniu ostrze było w pełni schowane i zabezpieczone, dlatego nie wymaga dodatkowej pochwy. Nawet najmniejszy nóż z dobrym ostrzem znajdzie zastosowanie w niemalże każdej sytuacji w życiu codziennym, jak i podczas wyjazdów survivalowych. Te z głownią stałą również są popularnym rozwiązaniem, jednakże zajmują więcej miejsca, dlatego nie zawsze są dobrymi towarzyszami podczas podróży, czy biwaków.

Noże składane małe (kieszonkowe)

Wybór odpowiedniego noża nie jest łatwą decyzją, szczególnie jeśli ma służyć konkretnym sytuacjom. Z uwagi na poniesiony wydatek oraz chęć zaopatrzenia się w solidną konstrukcję warto dokładnie przeanalizować wszystkie parametry techniczne dostępnych noży przed podjęciem finalnej decyzji. Kilka cech, które charakteryzują nóż pozwolą na satysfakcjonujące zakupy dokonane na stronie internetowej bez wychodzenia z domu. Dobór właściwego rozwiązania powinien w 100% odpowiadać wymiarom dłoni, długości palców oraz zastosowaniu noża, ponieważ nie każdy materiał sprosta wymaganiom np. twardych gałęzi. Na szczególną uwagę zasługuje mały nóż składany, który pomimo swojej budowy i kompaktowej konstrukcji spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Nóż składany - mały

Większość rozwiązań dostępnych na rynku została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie oraz funkcjonalności, dlatego mały nóż składany najczęściej jest wyposażony w sprężysty klips, mocowany do rękojeści, by bez problemu przypiąć go do paska czy kieszeni. Dodatkowo coraz chętniej wybierane są te modele, które zapewniają szybkie otwarcie jedną ręką, co jest szczególnie przydatną umiejętnością w trudnych i wymagających sytuacjach w terenie. Dzięki gwarancji wygody, nóż może towarzyszyć właścicielowi przez cały dzień, zachowując równocześnie dyskrecję swojej obecności.

Wielu zwolenników noża z głownią stałą uważa, że konstrukcje te są znacznie bardziej wytrzymałe mimo zachowania podobnej wielkości, jednakże finalnie zależy to od wykorzystanych materiałów. Jeśli faktycznie nóż ma mieć styczność z twardymi materiałami, to być może lepiej będzie wybrać stały ze stabilną rękojeścią, aczkolwiek należy liczyć się z chowaniem go w specjalnej pochwie gwarantującej bezpieczeństwo oraz większą widocznością podczas przechowywania w porównaniu z nożem małym.

Noże składane kieszonkowe

Noże kieszonkowe zostały zaprojektowane z myślą o nienachalnej broni oraz rozwiązaniu, które będzie w pełni bezpieczne podczas przechowywania. Stosowana przez producentów blokada gwarantuje pewność uchwytu i dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Podobnie jak konstrukcja rękojeści, która została zaprojektowana z myślą o wygodzie i komforcie podczas użytkowania. Ich cechą charakterystyczną jest niesamowita ergonomia, dzięki czemu mechanizmy zostały perfekcyjnie dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Małe noże składane towarzyszą użytkownikom w codziennych obowiązkach lub jako podręczny element wyposażenia w czasie biwaków, czy wyjazdów survivalowych. Będą również nieocenionym elementem uzupełniającym ekwipunek pasjonatów wspinaczek górskich, czy żeglarzy, którzy zazwyczaj mają styczność z elementami, z którymi nierzadko zwykły nóż kuchenny może sobie nie poradzić. Mały i kieszonkowy nóż składany świetnie poradzi sobie również w miejskich, wojskowych warunkach, jak i podczas survivalu oraz polowań.