Noże, Ostrzałki, EDC, Survival
Welde nóż myśliwski bowie WH05M

Welde nóż myśliwski bowie WH05M


Kod produktu:
WELDE_WH05M
Producent:
welde

190,00 zł
Cena netto: 154,47 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Wysyłka w ciągu: Brak informacji
Wysyłka GRATIS !

  
Welde Hunting WH05DM


K
lasyczny, wielki bowie wykonany ze stali AISI 1060/1020. Głownia zahartowana na 58HRC ze szlifem convex idealnie nadaje się do cięzkich prac w terenie. Jest to poprawiona wersja noża, w której uwzględniono uwagi i życzenia użytkowników.
Przrede wszystkim nóż jest trochę większy i cięższy, przez co lepiej radzi sobie np. z batonowaniem. Wymieniliśmy pochwę z drewnianej na skórzaną. Zbrocze i ślady kucia są płytsze, a piny w rękojeści zostały schowane.

Nóż ma dużą rękojeść o owalnym przekroju z rozszerzającym się tyłem. Roszerzenie na końcu zwiększa pewność uchwytu i minimalizuje możliwość wyśliznięcia się noża z ręki. Dzięki tak zaprojektowanej rękojeści, nóż bardzo wygodnie leży w każdej dłoni, niezależnie od uchwytu.

Do każdego noża dodajemy skórzaną pochwę ze szlufką, która pozwala na przymocowanie jej do paska.

Dane techniczne

  • Długość noża - 35cmz
  • Długość głowni -21cm
  • Rękojeść - 14cm
  • Grubość ostrza -6mm
  • Szlif - convex
  • Stal - AISI 1060/1020
  • Hartowanie - 58HRC
  • Waga - 345g


Ważne

Ponieważ nasze noże są robione ręcznie z wykorzystaniem naturalnych surowców (drewno, skóra, róg), dlatego poszczególne egzemplarze noży mogą nieznacznie różnić się między sobą.


Testy

BatonowanieSubiektywna recenzja na forum knives.pl

Dzięki uprzejmości firmy MediaJet miałem okazję przyjrzeć się z bliska dwóm nożom z Państwa Środka. Początkowo miałem spore opory i mocno się wahałem czy warto tracić czas i zajmować się „chińszczyzną” ale z czasem jak śnieg zaczął topnieć za oknem moje sceptyczne nastawienie zaczęło maleć. Do dyspozycji dostałem dwa noże terenowe. Pierwszy mały w stylu hunterka i drugi potężny terenowiec do zadań obozowych. Noże które do mnie dotarły były już używane a znając forumowego Blachę (który to z racji pracy w Mediajet namówił mnie na recenzję) to mocno nadużywane ;) Ten fakt miał też spory wpływ na pierwsze wrażenie. No cóż, noże były dość mocno eksploatowane a i ich wygląd .....