Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Latarki

Często słyszę pytanie - po co mi latarka skoro mam latarkę w smartfonie?

Przede wszystkim nowoczesne latarki są dużo jaśniejsze i działają dłużej niż latarki w smartfonie Są również bardziej niezawodne i nie nagrzewają się. Latarka może służyć także jako narzędzie do samoobrony i bez problemu przeżyje upadek na beton. Ciężko jest majsterkować, grzebać pod maską samochodu czy coś naprawiać mając telefon w ustach. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie latarkę, bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.

 


Znaleziono 21 produktów
Sortuj wg

Podstawowe wyposażenie nie tylko na wycieczce lub biwaku. Przy zakupie latarki warto zwrócić uwagę na jej moc, wagę oraz zasilanie.

Moc światła podawana w lm określa jak mocne światło emituje latatka. Nie zawsze duża moc światła jest potrzebna  i powinna być dobrana do zastosowania latatrki. Np. bardzo mocne światło latarki czołowej która ma oświetlać montaż żyrandola w pokoju odbije się od sufitu i po prostu nas oślepi.

Jeżeli chodzi o zasilanie to możemy wybrać pomiędzy latatkami zasilanymi bareriami oraz latarkami akumularowymi, które mają tę przewagę, że nie trzeba wydawać pieniędzy na kolejne baterie.

 Drugim pytaniem na które trzeba zwrócić uwagę  to czy potrzebujemy latarki czy czołówki?  Czołówki mają tę przewagę  nad zwykłymi latarkami, że nie musimy ich trzymać w ręce, co jest bardzo ważne np. podczas majsterkowania czy napraw, bo nie zawsze trzymanie latarki w ustach jest dobrym rozwiązaniem.  Za to latarki ręczne mają większy zasięg i dłuższy czas działania niż czołówki.