Noże, Ostrzałki, EDC, Survival

Producenci


Ręczne ostrzałki do noży

Ostrzałka ręczna to uniwersalna, kompaktowa ostrzałka terenowa z dwustopniowym systemem ostrzenia noża oraz szpikulec diamentowy do ostrzenia noży ząbkowanych. Chcesz naostrzyć nóż? Postaw ostrzałkę na płaskiej powierzchni. By naostrzyć nóż, przesuń go (lekko dociskając) kilkukrotnie po prętach z węglika wolframu (czarnych), a następnie po prętach ceramicznych (białych). Do ostrzenia ząbkowanych noży użyj stożkowej końcówki i oddzielnie naostrz każde wgłębienie ostrza. Ostrzałka kieszonkowa dzięki swym niewielkim gabarytom pozwala zabrać ją wszędzie i użyć gdy jest potrzebna. Bez problemu podostrzy przytępiony od pracy nóż przywracając mu dawną ostrość. Modele te posiadają formę niewielkich płytek, wysuwanych z rękojeści prętów, kości (pręt zakończonych z dwóch stron zgrubieniami – uchwytami) oraz uchwytu z tworzywa w którym umieszczoną są dwa krótkie pręty w kształcie litery V (np. dwustronnie o różnych gradacjach).

Ręczne ostrzałki do noży

Ostrzałki do noży to niezbędny przyrząd w każdym domu. Nóż to narzędzie częstego użytku, w związku z tym szybko ulega stępieniu. Nie warto natomiast męczyć się w kuchni bardziej oraz tracić sporo wolnego czasu tylko ze względu na stępiony nóż. Dlatego właśnie zawsze miej pod ręką ostrzałkę, aby przyspieszyć swoją codzienną pracę w kuchni. Ostrzałki ręczne mają swoje zalety. Są one łatwe w obsłudze, wygodne, a efekty ich pracy są naprawdę zadowalające. Nietrudno się domyślić, że są to tańsze produkty na rynku od tych w wersji automatycznej.


Znaleziono 59 produktów
Sortuj wg

Ręczna ostrzałka do noży

Mała, ręczna ostrzałka do noży, wykorzystując dwa stopnie ostrzenia, doskonale naostrzy noże każdego typu. Pierwsza faza wstępnego szlifowania bazuje bowiem na czarnej oraz twardszej ceramice, za pomocą której wykonywane jest ukształtowanie tępego ostrza noża. W drugiej fazie ostrze wygładza się odpowiednio dobranymi materiałami ceramicznymi. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego ABS-u, zapewniającego dobry uchwyt i wieloletnią trwałość ostrzałki.

Zalety ostrzałek ręcznych

Zwarta budowa i niska waga to cechy idealnej ostrzałki dla wędkarzy, myśliwych i turystów. Jest to doskonałe narzędzie do ostrzenia haczyków, noży, strzał, rzutek i wielu innych przedmiotów. Diamentowe ściernice wymuszają odpowiedni kąt ostrzenia. Diamentowa ostrzałka wykorzystuje monokrystaliczne diamenty by szybko naostrzyć i wygładzić każdy typ ostrza. Ostrzałka posiada dwie ziarnistości materiału ściernego – 360 do wstępnej obróbki tępych narzędzi oraz 600 do ostatecznego szlifowania krawędzi w celu uzyskania perfekcyjnego ostrza. Ostrzałka posiada wyjątkową powierzchnię ostrzącą pokrytą owalnymi otworami, które zbierają i zatrzymują drobiny metalu powstałe w trakcie procesu ostrzenia. Dzięki temu powierzchnia ostrzałki pozostaje zawsze czysta. Plastikowa obudowa z antypoślizgowymi stopami pozwala na bezpieczne i łatwe ostrzenie.