Noże, Ostrzałki, EDC, Survival
Card Protector etui ochronne na karty zbliżeniowe

Card Protector etui ochronne na karty zbliżeniowe


Kod produktu:
CARDPROTECTOR
Producent:

5,00 zł
Cena netto: 4,07 zł
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w ciągu: 24h
Koszt dostawy od 9,90 zł

CardProtector - Etui ochronne na karty zbliżeniowe
Czy wiesz, jak działają karty zbliżeniowe MasterCard Paypass lub Visa PayWave? W środku karty umieszczono układ scalony który aktywuje się pod wpływem fal radiowych (technologia RFID) i wysyła do terminala płatniczego informacje potwierdzające transakcję. Wszystko wygląda dobrze do momentu gdy uświadomimy sobie, że karta ZAWSZE wyśle dane, niezależnie czy tego chcemy, czy nie i odbiorcą danych nie musi być terminal płatniczy, ale np. skaner używany przez złodzieja. Wystarczy tylko, że złodziej zbliży się do Ciebie z czytnikiem np. w sklepie, odczyta dane z karty i właśnie z Twojego konta znika 50 zł. Jeżeli złodzieje zabiorą Ci mniejszą kwotę, to pewnie nawet tego nie zauważysz.

Wystarczą dwie osoby z telefonami komórkowymi wyposażonymi w technologie zbliżeniową NFC. Jedna z nich robi zakupy za które płaci zbliżeniowo. Sygnał z terminala wysyłany jest do jego telefonu. Telefon zamiast łączyć się z bankiem, łączy się z drugim telefonem złodzieja, który właśnie stoi np. koło Ciebie. On odbiera dane z telefonu ze sklepu, wysyła je do Twojej karty, odbiera informacje autoryzacyjne i wysyła z powrotem do złodzieja w sklepie. Złodziej w sklepie autoryzuje transakcję, zabiera towar i wychodzi. Cały proces jest błyskawiczny i NIE POZOSTAWIA ŻADNYCH ŚLADÓW. Oprócz tego, że właśnie zapłaciłeś za czyjeś zakupy.

Technologia RFID nie jest bezpieczna. Na Youtube jest dużo filmów pokazujących jak można bez żadnego problemu odczytać dane z karty zbliżeniowej.

Tutaj jest fragment konferencji jednego z prowadzących program Pogromcy Mitów, który opowiada o tym, jak wystawcy kart zabronili im zrobić program o kartach zbliżeniowych.


 

Fragment programu Fox31 o kartach kredytowych

Jak działa CardProtector? Bardzo prosto - po prostu CardProtector ekranuje kartę kredytową, uniemożliwiając wysyłanie przez nią jakichkolwiek informacji. Jeżeli chcesz zapłacić, po prostu wyciągasz kartę z etui.

Tylko w ten sposób:

Twoje pieniądze są naprawdę bezpieczne.